Pierwszy szlak turystyczny z Cięciny - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rzecz oczywiście o niewielkiej wsi na Żywiecczyźnie, z której to miejscowości wyjść będzie można w góry oznakowanym szlakiem.

ciecina

Jak informuje Fundacja Górom, we wtorek 13 czerwca w Węgierskiej Górce odbyło się posiedzenie plenarne Zarządu Oddziału Babiogórskiego PTTK podczas którego zatwierdzono plany wytyczenia nowego szlaku.

Szlak będzie będzie przebiegał doliną Cięcinki i przez przysiółek Fabisie, skrzyżuje się z Głównym Szlakiem Beskidzkim , przez piękne polany schodząc do Żabnicy Skałki.  Szlak powstaje ze wspólnej inicjatywy Fundacji Górom, Gminy Węgierska Górka i Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu, w tym jego jednostki organizacyjna Koło PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce.

Szlak będzie miał kolor zielony.  Dzięki niemu miejscowość Cięcina połączy się z siecią istniejących pieszych szlaków turystycznych PTTK. Otwarcie zaplanowano na sierpień 2023.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę