27. Festiwal Folkloru Góralskiego na Słowacji! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

11 sierpnia, w urokliwej wiosce Zdiar, w której do dziś obecne są tradycyjne zwyczaje góralskie, rozpoczną się 27. coroczne obchody folkloru góralskiego i potrwają 3 dni.

27. festiwal folkloru góralskiego na słowacji

Wydarzenie proponuje oryginalny program pełen znanych twarzy, ale także słowackich artystów. Górale przyjadą do Bachledki aby przybliżyć zwiedzającym swoją kulturę, historię i rzemiosło. Nie zabraknie również nietypowych połączeń, takich jak „Štefan Štec“ oraz „Peter Bič Project“. Na festiwalu pojawi się również polski akcent dzięki obecności zespołów „Future Folk“ czy „Góralska Beskid“ oraz zespołów ludowe, takich jak „Małe Regle" z Poronina i „Zespół Regionalny Mystkowianie".
„SĽUK“, „Peter Bič Project“, „Iconito“, „Čarovné ostrohy“, czy „Sima Magušinová“ będą gośćmi święta wszystkich Górali na wysokości 1200 m n.p.m. bezpośrednio w Ośrodku Bachledka. Dla dzieci przygotowano program z „Spievankovo“, „Paci Pac“,„Fíha Tralala“ oraz „Šiši deň s Turbi a Turbom“.

W pierwszej połowie sierpnia wszyscy Górali przyjadą do Bachledki, aby w dniach od 11 do 13 sierpnia wspólnie obchodzić swoje święto – Festiwal Folkloru Góralskiego, na którym spotkają się już 27. raz. Ponownie jak w zeszłym roku, również teraz festiwal odbywa się na wysokości 1200 m n.p.m., bezpośrednio obok Ścieżki w Koronach Drzew.O rganizatorzy przygotowali oryginalny program zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Dla miłośników tej wyjątkowej kultury słowackiej czekają pokazy dawnego i współczesnego rzemiosła żdiarskiego. Gazdowie z pobliskich wiosek odwiedzą festiwal wraz ze swoimi zwierzętami, dzięki czemu rodziny będą mogły karmić owce i krowy albo skosztować z lokalnych specjałów mlecznych czy osiodłać konia.

POŁĄCZENIE KULTURA GÓRALSKIEJ I WSPÓŁCZESNEJ

W wydarzeniu wezmą udział tradycyjni góralscy artyści, którzy zaoferują wszystkim wrażenia w postaci folkloru, tańca i pieśni. Kultura góralska przeplatać będzie się z kulturą nowoczesną poprzez koncerty gwiazd. Jednym z takich połączeń będzie koncert Štefana Šteca z zespołem „Peter Bič Project“. Miłośników folkloru zachwycą zespoły słowackie „SĽUK“ czy „Iconito“. Nowoczesną nutę folklorystyczną wniesie zespół „Čarovné ostrohy“, a na imprezie zabrzmi również gitara i głos słynnej śpiewaczki Sima Magušinova.


NIE ZAPOMINAMY O DZIECIACH


Organizatorzy przygotowali świetny program dla dzieci: „Spievankovo“, „Fíha Tralala“, „Paci Pac“ czy „Šiši deň s Turbi a Turbom“. Ulubieni aktorzy dziecięcy wystąpią na przemian z lokalnymi teatrami oraz dziecięcymi zespołami ludowymi.


NIEDZIELA NALEŻY DO WIOSKI ZDIAR


Niedzielny program będzie należał przede wszystkim do krajowych artystów. Otworzy go msza święta, po której na zwiedzających czeka dzień pełen magicznego folkloru góralskiego i historii góralskiej.


RZEŹBIARZE ORAZ BUDOWNICZY ZE SŁOMY

Podczas festiwalu goście będą mogli doświadczyć rzeźbienia zwierząt w drewnie. Do słomianego górala wysokiego 4 m, którego artysta stworzył w zeszłym roku, dołączy tak samo wysoka słomiana góralka.

DWA DOŚWIADCZENIA W JEDNYM

Niezależnie od tego, czy planujesz wakacje w Tatrach, tegorocznego Festiwalu Folkloru Góralskiego po prostu nie możesz przegapić. Kto zdecyduję się na taką wycieczkę, na pewno nie pożałuje. Wydarzenie odbędzie się w Ośrodku Bachledka Ski & Sun bezpośrednio przy wejściu na Ścieżkę w Koronach Drzew. Organizatorzy zaproponują zwiedzającym połączenie niezwykłych wrażeń związanych z magiczną przyrodą i tradycyjną słowacką kulturą. Na terenie imprezy jest dostępne wejście na Ścieżkę w Koronach Drzew.

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie www.bachledka.sk

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę