Seria niewybuchów? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Na niewybuch z okresu II wojny światowej natrafili wczoraj pracownicy, którzy remontują fragment drogi w Rudzicy. Dziś sytuacja się powtórzyła.

Wczoraj - w poniedziałek 14 maja - tuż przed godz. 12.00 policjanci zostali poinformowani przez pracowników, którzy remontują fragment drogi w Rudzicy przy skrzyżowaniu ul. Strumieńskiej i Międzyrzeckiej, o odnalezieniu niewybuchu. Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika, który zabezpieczył bombę lotniczą z okresu II wojny światowej. O odnalezieniu niewybuchu poinformowano saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy dzisiaj około 17.00 zajmą się jego neutralizacją. Do czasu ich przyjazdu miejsce znaleziska zabezpieczają policjanci. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 3 mieszkańców pobliskiego domu, którzy znaleźli schronienie u krewnych. Z ruchu wyłączono też fragment ul. Strumieńskiej i Międzyrzeckiej. Policjanci zorganizowali objazdy.

To nie jedyne nietypowe znalezisko. Wczoraj około godz. 13.40 w Ligocie na ul. Bielskiej pracownicy energetyki, w czasie prac ziemnych, natrafili na pocisk z okresu II wojny światowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczają policjanci.

Co ciekawe, dzisiaj - wtorek 15 maja - około godz.09.00, podczas tych samych robót w Rudzicy znaleziono kolejny niewybuch. To pocisk moździerzowy, który pochodzi z czasów II wojny światowej i ma około 50 cm.  długości. Do czasu przyjazdu saperów policjanci zabezpieczają znalezisko i organizują objazdy, gdyż skrzyżowanie znów jest zamknięte. 

Udostępnij

1
0
1
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę