Pieniądze dla seniorów? Dokąd i w jakim celu? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Nieco ponad pół miliona złotych dla Bielska-Białej, dotacje dla Żywca, Ujsół, Węgierskiej Górki i Wisły. Rozstrzygnięto nabór ofert dla seniorów.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki naboru ofert w ramach wieloletniego programu Senior + na lata 2015 – 2020. W tym roku dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+” powstanie  250 nowych domów i klubów dla seniora. Stosowne środki trafią też do miast i gmin naszego regionu.

Miasto Bielsko-Biała otrzyma dokładnie 522 tys. zł. Z tej kwoty 300 tys. zł przeznaczonych będzie na Dzienny Dom Seniora przy ul. Partyzantów, 150 tys. zł. na Klub Seniora na Os. Złote Łany, a 72 tys. zł dla klubu na Os. Kopernika.

Dokąd jeszcze powędrują te fundusze?

Powiat bielski

Dzienny Dom Seniora, gmina Wilamowice – 68,4 tys. zł.

Dzienny Dom Seniora, Czechowice-Dziedzice – 108 tys. zł.

 

Powiat żywiecki

Miasto Żywiec, Klub Seniora – 43,5 tys. zł.

Gmina Węgierska Górka Klub Seniora - 19,2 tys. zł.

Gmina Ujsoły, Klub Seniora 16 tys. zł.

 

Powiat cieszyński

Gmina Wisła, Klub Seniora - 150 tys. zł.

„Wieloletni program „Senior+” jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Jego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W ramach programu rozbudowywana jest sieć Dziennych Domów oraz Klubów „Senior+”.

O dofinansowanie ubiegać mogą się gminy, powiaty i samorządy województw. Dotacja może być przeznaczona na utworzenie i wyposażenie Dziennych Domów i Klubów „Senior+”.

W pierwszym przypadku dofinansowanie może wynieść maksymalnie 300 tys. złotych. Na utworzenie klubów dla seniorów można dostać z kolei 150 tys. złotych dotacji. W ten sposób sfinansowane może być nawet 80 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania.” - wyjaśnia wiceminister Stanisław Szwed.

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę