Pożegnano dyrektora szpitala - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pracownicy Szpitala Pediatrycznego pożegnali wczoraj odchodzącego na emeryturę dyrektora Ryszarda Odrzywołka. W czasie kiedy kierował on dziecięcym szpitalem, placówka ta przeszła wiele ważnych zmian oraz okresów zarówno trudnych, jak i łatwych. 

Odrzywolek

Dla Ryszarda Odrzywołka objęcie w połowie maja 2012 roku funkcji dyrektora Szpitala Pediatrycznego było powrotem w dobrze znane miejsce, gdyż swoją zawodową drogę rozpoczął w 1975 roku jako lekarz w tym właśnie szpitalu. Potem pełnił funkcję lekarza wojewódzkiego w Urzędzie Wojewódzkim w Bielsku-Białej, a po likwidacji województwa bielskiego szefował Bielskiemu Pogotowiu Ratunkowemu. W Szpitalu Pediatrycznym siedmioletni czas dyrektorskich rządów Ryszarda Odrzywołka to diametralna zmiana na lepsze oblicza tej medycznej placówki. Po pierwsze, zrealizowano wiele prac remontowych.

Termomodernizację przeszedł pawilon nr 2 (czyli główny szpitalny budynek, na dachu którego zamontowano przy tej okazji baterie solarne), przewiązka łącząca go z pawilonem nr 1 (gdzie funkcjonuje Izba Przyjęć oraz pracownia diagnostyczna) i niewielki budynek stojący w centrum szpitalnego parku (w którym obecnie dyżuruje zespół karetki „N”). Nie tylko termomodernizację (wraz z montażem na dachu blisko setki ogniw fotowoltaicznych) ale i gruntowny remont wewnętrzny przeszedł pawilon nr 5, który przez lata stał pusty i bezużyteczny. Prócz tego w szpitalu stworzono nowy, doskonale wyposażony blok operacyjny oraz gruntownie zmodernizowano oddział anestezjologii i intensywnej terapii, który jednocześnie wyposażono w nowoczesny sprzęt medyczny. Wymieniono także windę w pawilonie nr 2 oraz poddano modernizacji pomieszczenia szpitalnych oddziałów: chirurgii dziecięcej z pododdziałem otolaryngologii dziecięcej, pediatrycznego i niemowlęcego. Zmodernizowano pomieszczenia i wymieniono sprzęt medyczny w pracowniach diagnostyki obrazowej: tomografii komputerowej oraz rtg i USG. Na realizację tych zadań inwestycyjnych pozyskiwano środki finansowe z zewnętrznych źródeł, między innymi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Nie bez znaczenia była również pomoc Powiatu Bielskiego, tj. podmiotu tworzącego. W 2014 roku Szpital Pediatryczny otrzymał certyfikat ISO 9001 w zakresie systemu zarządzania jakością, rok później certyfikat „Szpital bez bólu”, a w 2018 roku certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia.

W połowie 2018 roku w strukturę Szpitala Pediatrycznego włączono Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży, a kilka miesięcy później uruchomiono zupełnie nowy na Podbeskidziu Całodobowy Oddział Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Ten kompleksowy blok psychiatrii dziecięcej zajmuje parter i 1 piętro odnowionego na te właśnie potrzeby pawilonu nr 5. Także w 2018 roku Szpital Pediatryczny zaczął korzystać z własnej, specjalistycznej karetki „N” służącej do transportu noworodków. Z inicjatywy dyrektora Ryszarda Odrzywołka powstała Fundacja „Razem dla Dzieci”, która wspiera Szpitala Pediatryczny. Dzięki jej staraniom, a także wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wydatkom samego szpitala, w ostatnich latach zakupiono na rzecz dziecięcej placówki medycznej wiele nowoczesnego sprzętu. Wymienione wyżej inwestycje, remonty i zakupy sprawiły, że warunki pobytu i leczenia małych pacjentów w Szpitalu Pediatrycznym uległy zdecydowanej poprawie. W czasie gdy Ryszard Odrzywołek pełnił funkcję dyrektora szpitala wzrosła również ilość udzielanych w nim porad i hospitalizacji.

Żegnając się z załogą dziecięcej placówki medycznej Ryszard Odrzywołek podkreślił, że główną motywacją podjęcia przez niego przed siedmiu laty decyzji o objęciu funkcji dyrektora Szpitala Pediatrycznego była chęć udowodnienia, że ten szpital jest potrzebny i może się zmieniać na lepsze.

- I myślę, że przez te minione lata trochę dobrego udało się nam wspólnie zrobić - stwierdził dyrektor Ryszard Odrzywołek.

Od dziś szpitalem zarządza, w roli pełniącego obowiązki dyrektora, Czesław Kapała, dotychczasowy zastępca szefa szpitala. Od początku nowego roku szpital ma mieć pełnoprawnego dyrektora. W związku z tym, że nie udało się wyłonić dyrektora w konkursach, wybrany zostanie w drodze pozakonkursowej.  

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę