Nowe kioski multimedialne w Szpitalu Wojewódzkim - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zainstalowano trzy kioski multimedialne z interfejsem graficznym. Urządzenia ułatwiają pacjentom poruszanie się po placówce. Kioski przystosowane zostały także do potrzeb osób niedowidzących i niesłyszących.

kiosk multimedialny

Łukasz Matlakiewicz, dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że urządzenia prezentują filmy w języku migowym, informujące o lokalizacji poradni i szpitalnych oddziałów. - Dla osób niedowidzących są komunikaty głosowe, które najprostszą trasą prowadzą do wyznaczonego celu. Kioski są łatwe w obsłudze. Wystarczy nacisnąć odpowiednią ikonę i otrzymuje się potrzebne informacje. - wyjaśnił.

Pierwszy z kiosków zainstalowano w holu głównym Szpitala Wojewódzkiego, drugi na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a trzeci w miejscu, gdzie znajduje się Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna. Kioski multimedialne zostały kupione z ramach programu „Dostosowanie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej dla osób ze szczególnymi potrzebami". Pieniądze na ten cel – 2 mln złotych – przekazało w formie grantu Ministerstwo Zdrowia.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę