Mieli pracować w Polsce, wybrali Czechy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Ośmiu obywateli Ukrainy, zatrzymanych w ubiegły piątek (14.09) przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku - Białej, za naruszenie przepisów będzie musiało opuścić Polskę.

Straz graniczna osobowy

Do zatrzymania cudzoziemców doszło w czasie prowadzonej kontroli legalności pobytu w Żorach, na autostradzie A1. Obcokrajowcy wracali busem na ukraińskich numerach rejestracyjnych z Czech. W trakcie legitymowania cudzoziemcy okazali paszporty, w których zamieszczone były wizy z prawem do pracy w Polsce. Dokumenty te uzyskali na podstawie oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom, które przedłożyli w polskich placówkach konsularnych na terenie Ukrainy. Po wjeździe do Polski obywatele Ukrainy nie stawili się u polskich pracodawców, którzy wystawili im oświadczenia. Zamiast tego wyjechali do Czech i tam podjęli zatrudnienie.

Za naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach (cel i warunki pobytu niezgodne z deklarowanymi) Straż Graniczna wszczęła postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu.   

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę