Posługiwał się kradzionymi kartami - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aż 18 razy posłużył się skradzionymi kartami bankomatowymi 18-latek, który okradł pracownicę jednego z hoteli w Ustroniu. Na drobne zakupy sprawca wydał ponad 300 zł. Kryminalni z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali rabusia, który usłyszał już zarzuty. 

Karta platnicza

Do zdarzenia doszło 17 września w jednym z hoteli w Ustroniu, gdzie bielszczanka była zatrudniona. Kobieta dopiero w domu zorientowała się, że z jej torebki zniknął portfel, a wraz z nim dowód osobisty, prawo jazdy oraz 2 karty bankomatowe. O zdarzeniu powiadomiła policję.

Kryminalni z bielskiej „dwójki” poszukiwali złodzieja. Ustalili, że związek z tą kradzieżą może mieć 18-letni mieszkaniec Cieszyna. Sprawca został zatrzymany. Przyznał się do kradzieży. Śledczy ustalili, że aż 18 razy posługiwał się skradzionymi kartami. Na drobne zakupy wydał ponad 300 zł. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

Policjanci apelują o ostrożność

"Pośpiech, roztargnienie, a czasem naszą zwykłą niefrasobliwość bezwzględnie wykorzystują kieszonkowcy. Ściganie sprawców tych kradzieży jest utrudnione ponieważ zdarzenie trwa zaledwie chwilę i ofiary zazwyczaj nie są w stanie zapamiętać żadnych istotnych szczegółów. Łupem kieszonkowców najczęściej padają telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty. Pamiętajmy, że ich działalności sprzyja tłok. Dlatego przebywając w biurze, gdzie dostęp mają także obce osoby, w czasie zakupów, zabawy w lokalu, podróżując autobusem czy oczekując na przystanku - zachowajmy szczególną ostrożność. Bądźmy ostrożni szczególnie na targowiskach miejskich, w dużych sklepach i autobusach. W tych miejscach łatwiej złodziejom się ukryć i niepostrzeżenie działać. Pamiętajmy o tym i nie ułatwiajmy im zadania!" - głosi komunikat mundurowych. 

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę