Łódź za kilkaset tysięcy w końcu zwodowana - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komenda Powiatowa Policji w Żywcu nie miała ostatnio szczęścia inauguracji funkcjonowania nowej łodzi na Jeziorze Międzybrodzkim. Pierwsze oficjalne zwodowanie przesunięto z uwagi na kiepską pogodę. Wczorajsza aura nie była lepsza, jednak łódź w końcu pływa.

Policyjna lodz

Sportis S6500K jest nowoczesną łodzią hybrydową. Dzięki połączeniu zalet pontonu i łodzi jest wyjątkowo zwrotna i odporna na przechyły czy zafalowania. Sztywne dno zapewnia możliwość przewożenia licznej załogi, co ma duże znaczenie w sytuacjach przewrócenia się żaglówek i konieczności podjęcia z wody załogi. Dzięki dużej pojemności silnika policjanci będą mogli bardzo szybko dotrzeć tam, gdzie będą potrzebni. Łódź posiada również nowoczesne wyposażenie, w tym echosondę czy też sterowany z wewnątrz kabiny halogen. Dużą zaletą łodzi jest przestronna, ogrzewana kabina, dzięki czemu policjanci będą mogli pełnić służbę w komfortowych warunkach, nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych i niesprzyjających warunkach pogodowych.

Łódź została w całości zakupiona ze środków własnych policji, a jej koszt to kwota blisko 294 tys. zł. Na co dzień będzie wykorzystywana przez policjantów z sezonowego ogniwa wodnego działającego przy komisariacie policji w Gilowicach. Stróże prawa z tego ogniwa strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim. Rozpoczęcie sezonu wodnego już jutro. Od tego czasu przez kilka miesięcy policyjni motorowodniacy będą strzec bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Holowania łódek, podjęcia z wody, zabezpieczanie wodnych imprez sportowych, działalność profilaktyczna, czy też dyscyplinowanie amatorów kąpieli - to codzienne zajęcia pływających policjantów. Pamiętajmy, że woda, oprócz radości i zabawy, niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw.

Udostępnij

6
+6
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę