Przejęli podrobiony towar za kilkaset tysięcy zł - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej komendy w Bielsku-Białej zabezpieczyli towar z podrobionymi znakami towarowymi znanych luksusowych marek. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na ponad ćwierć miliona złotych. Osobom, które podrabiały znaki towarowe, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu, grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Towar podroby

 W sierpniu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Bielsku-Białej trafili na ślad nieuczciwej spółki, która miała oferować do sprzedaży odzież, obuwie i galanterię znacznej wartości z podrobionymi znakami towarowymi znanych modowych marek. Śledczy rozpoczęli rozpracowanie tej sprawy i po niespełna dwóch miesiącach ustalili punkty sprzedaży, gdzie wśród legalnych produktów znajdował się też „lewy towar". W postępowanie zaangażował się przedstawiciel producentów tych firm. Wspólnie z nim w ubiegłym tygodniu grupy realizacyjne zabezpieczyły podczas przeszukań w butikach w Bielsku-Białej, Katowicach i Rybniku odzież, obuwie oraz galanterię z podrobionymi znakami towarowymi, wycenionymi na kwotę ćwierć miliona złotych. Nieuczciwi sprzedawcy oferowali do sprzedaży swoje artykuły po znacznie zaniżonych cenach. Za wprowadzenie do obrotu podrobionych przedmiotów znacznej wartości, z którego to procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu, nieuczciwym przedsiębiorcom grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę