Rozbijając szybę zatrzymał autobus - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mężczyzna wbiegł przed jadący pojazd, zmuszając kierowcę do gwałtownego hamowania, a po chwili rozbił jedną z bocznych szyb. Na szczęście nikt z pasażerów nie doznał obrażeń, a stróże prawa szybko zatrzymali wandala. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty chuligańskiego wybryku i uszkodzenia mienia wartości ponad 2 tys. zł. Grozi mu do 5 lat za kratami.

Policja ogolna nast 2

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po 17. Przed maskę wyjeżdżającego z zatoki autobusu wbiegł mężczyzna, wymachując rękoma, w których coś trzymał. Kierowca musiał gwałtowanie zahamować, aby go nie potrącić. Mężczyzna podbiegł do jednej z bocznych szyb i uderzył w nią ostrym przedmiotem, a następnie zbiegł. Uciekając, przebiegał pomiędzy przejeżdżającymi samochodami. Zgłoszenie o chuligańskim ataku na autobus odebrał oficer dyżurny bielskiej komendy i natychmiast skierował we wskazany rejon policyjne patrole. Na szczęście w wyniku nagłego hamowania autobusu żaden z pasażerów autobusu nie doznał obrażeń. Kilkanaście minut później policjanci z bielskiego wydziału prewencji zauważyli z okolicy jednego ze sklepów spożywczych przy ulicy Stojałowskiego podejrzewanego mężczyznę. Kiedy mundurowi podeszli do niego zachowywał się arogancko i agresywnie, próbował uciec interweniującym policjantom. Stróże prawa obezwładnili jednak szybko i sprawnie 19-letniego chuligana. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Sprawą chuligana zajęli się kryminalni z bielskiej jedynki. Wartość uszkodzenia szyby w autobusie Miejski Zakład Komunikacyjny oszacował na ponad 2 tys. złotych. 19-letni bielszczanin po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, a ponieważ działał z pobudek chuligańskich, musi się liczyć z surowszym potraktowaniem go przez sąd. Będzie musiał także zapłacić za koszty naprawy pojazdu. Grozi mu kara nawet 5 lat za kratami.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę