Zapłaciła za paliwo banknotem "souvenirem" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W ręce policjantów z Jasienicy wpadła 28-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego, która na jednej ze stacji paliw w Świętoszówce zapłaciła za paliwo nieprawdziwym banknotem 200-złotowym. Kiedy szef stacji zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, powiadomił Policję i ruszył za jej pojazdem. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie kobieta usłyszała zarzut oszustwa. Teraz grozi jej kara do 8 lat więzienia.

200

Do zdarzenia doszło we wtorek w Świętoszówce. Około 16.00 na jedną ze stacji paliw przyjechała osobowym fiatem pewna kobieta. Zatankowała ona paliwo i zrobiła zakupy o wartości blisko 35 złotych. W kasie zapłaciła 200-złotowym banknotem, zabrała wydaną jej resztę i odjechała. Po chwili personel zorientował się, że zapłaciła banknotem prezentowym, opatrzonym napisem SOUVENIR. Kierownik stacji ruszył na poszukiwania kobiety. Powiadomił też miejscowy komisariat Policji. Kiedy zobaczył poszukiwaną na jednym z parkingów w Jasienicy, ujął ją i przekazał policjantom. Mundurowi zabezpieczyli także nieprawdziwy banknot.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkanka powiatu cieszyńskiego usłyszała zarzut oszustwa, za które grozi jej kara do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

"Przestrzegamy, aby płacąc lub przyjmując gotówkę zwracać uwagę na autentyczność banknotów, które znajdują się obiegu. W tym przypadku 200-złotówka w miejscu, gdzie znajdują się numery seryjne, miała napis „SOUVENIR”. Pieniądze prezentowe, wyprodukowane w celach rozrywkowych, są zazwyczaj łudząco podobne do prawdziwych banknotów i przez to nierzadko wykorzystywane przez oszustów." - głosi policyjny komunikat. 

Udostępnij

0
-1
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę