Zatrzymani za rozbój, za smartfona... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Kryminalni z bielskiej trójki zatrzymali wszystkich trzech sprawców rozboju, do którego doszło pod koniec sierpnia w jednym z mieszkań w Bielsku-Białej. Łupem mężczyzn padł smartfon. Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował dwóch pełnoletnich bielszczan, ich 16-letniemu wspólnikowi grozi pobyt w poprawczaku.

rozboj

Do zdarzenia doszło 24 sierpnia br. wieczorem. Do jednego z mieszkań przy ulicy Czystej wtargnęło trzech mężczyzn. Używając siły i gróźb wobec znajdujących się w mieszkaniu 16 i 19-latka doprowadzili ich do stanu bezbronności, a następnie skradli telefon komórkowy wartości 1.500 złotych. Gdy dyżurny Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej odebrał zgłoszenie o zdarzeniu, skierował na miejsce patrol. Policjanci zebrali od pokrzywdzonych informacje, dzięki którym ustalono tożsamość dwóch podejrzewanych o napaść mężczyzn. Okazało się, że byli to dwaj bielszczanie w wieku 19 i 16 lat. Niespełna kilka godzin zajęło policjantom ustalenie miejsca ich pobytu. Policjanci zatrzymali ich jeszcze tej samej nocy. 19-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego nastoletni wspólnik do policyjnej izby dziecka.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 19-latek został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut rozboju, za który grozi mu kara nawet 12 lat więzienia. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Jego 16-letni wspólnik w chwili rozboju był poszukiwany, ponieważ nie powrócił w terminie do młodzieżowego ośrodka szkolno-wychowawczego, do którego trafił w związku z wcześniejszymi wybrykami. On również usłyszał zarzut, za który może trafić do poprawczaka. Policjanci doprowadzili go do ośrodka, w którym zgodnie z wcześniejszą decyzją sądu rodzinnego powinien przebywać.

Na wolności pozostał wciąż trzeci ze sprawców, jego poszukiwaniami zajęli się śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej trójki. Na początku września zatrzymali 41-letniego mieszkańca Bielska-Białej w jednym z mieszkań w Lipniku. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Również i on został tymczasowo aresztowany. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. 41-latkowi grozi 12 lat więzienia.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę