W ferie chętnie pociągami. Zwłaszcza Wisła, Żywiec mniej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spółka Koleje Śląskie jest zadowolona z frekwencji podczas ferii szkolnych. Widać jednak różnice pomiędzy obłożeniem w różnych częściach województwa i Beskidów.

Koleje Slaskie

Jak głosi komunikat KŚ, w ciągu trzech weekendów w trakcie ferii z pociągu Ornak do Zakopanego skorzystało prawie 1500 osób. Do stolicy Zakopanego wyruszano w weekendy: 27 i 28 stycznia, 3 i 4 lutego oraz 10 i 11 lutego. Jednym z najbardziej popularnych połączeń był kurs w dniu 3 lutego – wówczas Ornakiem podróżowało ponad 250 osób.
Nie brakowało również pasażerów, którzy zdecydowali się na wyprawę w Beskidy. Prawie 10 000 podróżnych wyjechało w kierunku Wisły i Ustronia, a około 4400 w kierunku Żywca i Zwardonia. Różnica w ilości przyjezdnych w te rejony pociągami jest więc bardzo wymowna, ponad dwukrotna.
Wielu turystów wykorzystało też ferie na wycieczkę do miasta i korzystanie z ofert kulturalnych. Miłym zaskoczeniem dla Kolei Śląskich była grupa licząca ponad 70 osób, która postanowiła wybrać się z Cieszyna do Muzeum Śląskiego.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę