Dni otwarte coworking - poznaj specyfikę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Let’s cowork! To 3. edycja Ogólnopolskiej Akcji Dni Otwartego Coworkingu - trzy dni bezpłatnego testowania przestrzeni coworkingowej w Bielsku-Białej.

Marzec 2018 będzie miesiącem otwartej przestrzeni. Biura coworkingowe z całej Polski umożliwią każdemu chętnemu bezpłatne przetestowanie rozwiązania, które pomoże rozwinąć skrzydła. Coworking – współdzielony model biurowy to najekonomiczniejsze miejsce do pracy, w kreatywnej przestrzeni, dające więcej niż tylko biurko.

Akcja skierowana jest do każdej osoby, która potrzebuje miejsca do pracy poza domem. Do osób, które są na początkowym etapie rozwoju swojego biznesu, pracowników zdalnych czy do tych przedsiębiorców, którzy chcą łączyć etat z tworzeniem własnego biznesu. Jak mówi Ewa Gillner z ParkIdea Coworking Place: „To osoby, które doświadczyły, iż zarządzanie własnym biznesem w domu jest o wiele bardziej czasochłonne, niż początkowo myśleli.”

W tym roku do Ogólnopolskiej Akcji Dni Otwartego Coworkingu szczególnie zaproszeni zostali młodzi pracodawcy oraz pracownicy pracujących zdalnie.
„Ponieważ coraz więcej pracowników firm zaczyna pracować w przestrzeniach coworkingowych, liczba osób, które znalazły swoją przestrzeń coworkingową przez pracodawców, również wzrosła. To sprawia, że ​​pracodawcy stanowią nową grupę docelową dla przestrzeni coworkingowych.” – twierdzi Liliana Sull z Biura Coworkingowego Inspiracje.
Jak się okazuje coworking to świetne, ekonomiczne rozwiązanie dla firm, które zatrudniają pracowników na odległość. Z jednej strony dają możliwość posiadania siedziby w kolejnym mieście, co podnosi prestiż firmy, z drugiej co najważniejsze daje korzyści pracownikom przez te firmy zatrudnianych, a na co dzień pracujących w domach. Ważne dla zachowania równowagi i higieny pracy jest biuro – przysłowiowe wyjście z domu. „Patrząc z naszego doświadczenia to swego rodzaju dodatkowe świadczenie, będące doskonałym uzupełnieniem narzędzi pracy oferowanych pracownikom przez pracodawców.” – podsumowuje Jasiek Kowalski z CoWalski – Aleja Inspiracji

Istotnym argumentem przemawiającym na korzyść coworkingu jest fakt, iż koszt najmu biurka jest o wiele niższy niż najmu całego biura na wyłączność. W opcji korzystania z coworkingu nie ma długoterminowych, zobowiązujących umów, kaucji czy kosztów eksploatacji, infrastruktury, czy też kosztów sprzątania – kwituje Oskar Cięciel z Coworkingness.
Coworking to zatem ekonomiczne rozwiązanie alternatywne dla tradycyjnego najmu biura. W Bielsku koszt wynajmu biurka na wyłączność to 350 zł netto, a jeżeli chcemy korzystać z biura tylko dorywczo, to ceny zaczynają się od 100 zł miesięcznie – są to jedne z najniższych stawek w kraju.

Każde z biur coworkingowych biorące udział w akcji, udostępnia przynajmniej jedno biurko, z którego można bezpłatnie skorzystać. Wystarczy się skontaktować z wybranym biurem i umówić się na wizytę. Nowi Coworkerzy będą mogli przez trzy dni bezpłatnie skorzystać i przekonać się na własnej skórze, jak sprawdza się funkcjonowanie w ramach takiej społeczności.

Według deskmag – branżowego pisma zajmującego się tematyką coworkingu – już za kilka lat globalne przestrzenie coworkingowe mają wzrosnąć do ponad 25000. Cyfrowe centra handlowe, takie jak Nowy Jork, Londyn i Tokio, mogą mieć ponad 400 miejsc, wypełniając hybrydowy lub ściśle współdzielony model biurowy.

W Bielsku-Białej w akcji, która trwa w dniach 1 - 30 marca, bierze udział BielsCoworking przy ul. Mickiewicza 39/6, który oferuje wynajem biurek oraz salkę szkoleniową. Więcej informacji: www.bielscoworking.pl 
leo@bielscoworking.pl tel. 601072702

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę