Wiceprezydent uniewinniony - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj zapadł werdykt sądowy.

Lubomir Zawierucha

 Jak podało Radio Bielsko, bielski sąd okręgowy ogłosił wyrok w procesie apelacyjnym Lubomira Zawieruchy. W pierwszej instancji na zastępcę prezydenta Bielska-Białej została nałożona kara grzywny za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych w latach 2010-2015. Zarzuty mówiły, że nie ujął on w zeznaniach czterech działek, których był formalnym właścicielem. Zawierucha tłumaczył, że nie zamierzał partycypować w spadku po rodzicach, miał on przypaść rodzeństwu. Dlatego nie poczuwał się do własności tej części majątku. Zgodnie z decyzją sądu, początkowo nie musiał tego robić, przed przeprowadzeniem postępowania spadkowego. Zeznania z późniejszy lat już wymagały uwzględnienia tych działek. Wiceprezydent w maju 2016 złożył korektę swojego oświadczenia majątkowego. Na decyzji sądu zaważyły głównie znikoma szkodliwość społeczna czynu i brak przesłanek do stwierdzenia świadomego ukrywania działań korupcyjnych.

 Lubomir Zawierucha jako zastępca prezydenta Bielska – Białej nadzoruje następujące wydziały: Inwestycji, Kultury i Sztuki, Komunikacji, Biuro Funduszy Europejskich, Biuro ds. Zarządzania Energią. Wcześniej był zastępcą dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę