Drożej za parkowanie w centrum? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na sierpniowej sesji bielskiej Rady Miejskiej mogą zapaść ważne decyzje odnośnie opłat za parkowanie. Miasto może być podzielone na dwie podstrefy, a opłaty w centrum wzrosnąć do 3 zł za godzinę.

Strefy parkowania

 Według nowych przepisów powstałyby podstrefy parkowania A i B.

 Podstrefa A to większość ścisłego centrum i strefy płatnego parkowania, w niej ma obowiązywać nowa taryfa. Za pierwszą godzinę zapłacimy tam 3 zł, ale za 30 min.1,5 zł (opłata minimalna). Opłaty za pozostanie w miejscu będą zróżnicowane. Za drugą godzinę postoju 3,50 zł, za trzecią godzinę postoju 4,00 zł, - za każdą następną godzinę 3,00 zł.

 Podstrefa B to parkingi na obrzeżach centrum. Należeć do niej będą głównie parkingi przy ulicach: Chopina, Grunwaldzkiej, Listopadowej czy Stojałowskiego. Opłaty pozostaną takie same, jak w obecnej Strefie Płatnego Parkowania, czyli: za pierwszą godzinę postoju 2,00 zł z tym, że za 30 minut postoju 1,00 zł (opłata minimalna), za drugą godzinę postoju 2,30 zł, za trzecią godzinę postoju 2,50 zł, za każdą następną godzinę postoju 2,00 zł.

 „ Towarzyszące wzrostowi motoryzacji problemy parkowania w śródmieściu naszego miasta osiągnęły poziom powodujący znaczne obniżenie sprawności funkcjonowania układu komunikacyjnego. Dokonana przez MZD analiza sytuacji parkingowej wykazała wysoki, bo przekraczający 95% stopień wypełnienie miejsc postojowych w obecnej SPP jak i na przylegających do niej ulicach. Skutkiem takiego stanu rzeczy jest występujący w tym obszarze deficyt miejsc postojowych. Stąd też zachodzi konieczność rozszerzenia obszaru istniejącej SPP w Bielsku-Białej o dwa nowe obszary wyznaczone ciągami następujących ulic: Fryderyka Chopina, Listopadową, Jana III Sobieskiego, Mikołaja Kopernika, Cieszyńską, św. Trójcy, Ludwika Waryńskiego, Władysława Orkana, Juliusza Słowackiego do ul. Fryderyka Chopina oraz ulicami: 1 Maja, PCK, Władysława Broniewskiego, Dworkowej i Romana Dmowskiego, ks. Stanisława Stojałowskiego, Zamkowej, 1 Maja, Inwalidów, Karola Miarki do ul. 1 Maja. Zmiana ta pozwoli zwiększyć liczbę płatnych miejsc postojowych w SPP o 470 i tym samym wpłynie na usprawnienie istniejącej sytuacji parkingowej w centrum miasta. Wysokość opłat parkingowych stanowi narzędzie równoważenia popytu nad podażą miejsc postojowych. Zbyt niskie opłaty parkingowe nie zmniejszą trudności ze znalezieniem wolnych miejsc postojowych i nie wymuszą większej rotacji pojazdów. Jako korzystne zdaniem ekspertów uznaje się utrzymywanie opłat w SPP na takim poziomie, aby wskaźnik wypełnienia miejsc postojowych nie przekraczał 75%.” - głosi uzasadnienie projektu uchwały.

 Ostateczną decyzję, według programu, podejmą radni miejscy na sesji, która odbędzie się 28 sierpnia br.

Udostępnij

0
-8
8
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę