ATH z egzotycznym partnerem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przedstawiciele bielskiej uczelni zostali przyjęci przez ministra Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego i podpisali tam umowę o współpracy.

ATH Iran

W dniach 19-23 września br. rektor  ATH prof. dr hab. Jarosław Janicki i kierownik Centrum Wymiany Międzynarodowej Hanna Lamers przebywali z wizytą roboczą w Jordanii.

Delegacja została przyjęta przez Ministra Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych w Jordańskim Królestwie Haszymidzkim prof. Adela Tweissi, gdzie złożono dokumenty niezbędne do wpisu na listę uczelni uprawnionych do współpracy z partnerami jordańskimi. Informację o spotkaniu odnotowała jordańska prasa.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było podpisanie bilateralnej umowy o współpracy z Al-Hussein Bin Talal University w mieście Maan, co nagłośniły trzy jordańskie stacje telewizyjne, które transmitowały sam fakt podpisania umowy oraz wywiad z rektorem ATH. Umowę podpisali rektorzy obydwóch uczelni: prof. Najib Abou Karaki oraz prof. dr hab. Jarosław Janicki.

Odbyła się również seria spotkań roboczych z partnerami jordańskimi dr inż. Ahmadem Talhouni oraz dr inż. Imadem Ireifidzh.

W pierwszym etapie planowana jest współpraca i pozyskiwanie studentów dla Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki, zwłaszcza do Katedry Informatyki i Automatyki, którego pracownicy – prof. Mikołaj Karpinski i prof. Oleksander Korczenko  wspólnie z Centrum Wymiany Międzynarodowej zaangażowali się w przygotowanie dokumentacji. W kolejnych etapach planowana jest współpraca dydaktyczna i badawcza w innych 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę