Kto z regionu do europarlamentu? Kandydaci - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prezentujemy pełną listę ubiegających się o miejsce w Brukseli, z zaakcentowaniem kandydatów z naszego regionu. Na liście są znani politycy, ale i nowe nazwiska.

Europarlament

Znów brexit

Ogółem w Polsce wybieranych będzie 52 kandydatów, choć jeden z nich nie od razu pojedzie do Brukseli. Do tej pory Polska miała 51 europosłów. Po podjęciu przez Wielką Brytanię decyzji o brexicie, przypadł nam dodatkowy mandat. Jako że brexit się nie sfinalizował, 52. osoba będzie czekać niejako w rezerwie do czasu wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE. PKW wskaże, któremu komitetowi przypadnie 52. mandat. Następnie ustali, który spośród posłów wybranych do PE z list tego komitetu uzyskał najmniejszą liczbę głosów.

Woj. śląskie

Okręgi są wielomandatowe, jednak nie ma ustalonej konkretnej liczby mandatów, przydzielonych do nich. Zależy to od frekwencji i rozkładu głosów. Może zdarzyć się nawet tak, że danego okręgu nie będzie nikt reprezentował.

Nasz region, to okręg wyborczy nr 11, zawierający w sobie województwo śląskie. W kończącej się kadencji zasiadało w Parlamencie UE 7 posłów z tego okręgu. Kto zamieszkały lub działający w naszym regionie stara się o nasz głos w eurowyborach? Podajemy w kolejności według numerów list wyborczych:

Jarczyk Agnieszka Teresa – Lista nr 1, KWW Konfederacja Liroy Korwin Braun Narodowcy, dziennikarz, zamieszkała w Ustroniu, koordynatorka Fundacji Życie i Rodzina na okręg Śląska Cieszyńskiego.

Nehrebecki Roman – Lista nr 2, Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia, zamieszkały w Bielsku-Białej, producent filmowy.

Ziegler Chamielec Anita Kornelia –Lista nr 2, KW Roberta Biedronia, zamieszkała w Bielsku-Białej, członek partii Wiosna Roberta Biedronia.

Nykiel Mirosława – Lista nr 3, KWW Koalicja Europejska, zamieszkała w Bielsku-Białej, posłanka na Sejm RP, członek Platformy Obywatelskiej.

Olbrycht Jan Maria – Lista nr 3, KWW Koalicja Europejska, zamieszkały w Cieszynie, europoseł obecnej kadencji, członek Platformy Obywatelskiej.

Szwed Stanisław – Lista nr 4, KW Prawo i Sprawiedliwość, zamieszkały w Grodźcu Śląskim, poseł na sejm RP, członek Prawa i Sprawiedliwości.

Lamek-Kochanowska Agnieszka Zofia – Lista nr 5; KWW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS; zamieszkała w Bielsku-Białej, członek partii Razem.

Gasparska Katarzyna Olga - Lista nr 5; KWW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS; zamieszkała w Godziszce, członek partii Razem.

Jachnik Jerzy Witold – Lista nr 6, KWW Kukiz 15, zamieszkały w Bielsku-Białej, poseł na Sejm RP.

Wszystkich kandydatów z okręgu znaleźć można poniżej.

 

EU Kandydaci

kandydaci do UE 2

Udostępnij

0
-3
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę