Protestują w BBOSiR. Oczekiwania 500+ - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Blisko 100-osobowa załoga domaga się podwyżek płac.

BBSir

 We wtorek, 29 października, na wszystkich dziesięciu obiektach sportowych Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiły się transparenty i flagi „Solidarności”. To znak, że spór zbiorowy wszczęty przez związkowców, wszedł w nową fazę. „Solidarność” ma jedno żądanie: podwyżek płac dla całej blisko 100-osobowej załogi BBOSiRu. O problemach płacowych w tej jednostce NSZZ Solidarność alarmowała dyrekcję BBOSiR-u i Prezydenta Bielska-Białej od wielu miesięcy. Na pierwszym powyborczym spotkaniu gospodarz miasta obiecywał związkowcom dialog, konsultacje, spotkania. Potem jednak nic z tego nie wyszło.

– Od wielu miesięcy sygnalizujemy, że cierpliwość załogi się kończy. Przybywa nam obowiązków, a płace mamy głodowe. W końcu dojdzie do tego, że nie będzie miał kto pracować – podkreślają związkowcy. Kolejne pisma do władz miasta pozostawały bez odpowiedzi. – Mówiono nam tylko, byśmy czekali na nowy budżet miasta. Miarka się przebrała, gdy okazało się, że w projekcie przyszłorocznego budżetu żadne podwyżki nie zostały przewidziane – podkreślają działacze „Solidarności”.

Ich jedyne żądanie to podwyżka płac dla wszystkich pracowników w wysokości 500 złotych netto z wyrównaniem od 1 lipca br. Związkowcy nie wykluczają podjęcia kolejnych przewidzianych statutem “Solidarności” kroków w celu uzyskania realizacji swych postulatów.

 

Udostępnij

2
+1
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę