Przybywa milionerów w regionie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie tylko jest ich coraz więcej w powiatach: bielskim, cieszyńskim i żywieckim, ale też Podbeskidzie jest wciąż pod tym względem rekordowe w skali województwa śląskiego.

Banknoty 4

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, podsumowała zeznania podatkowe za rok 2019. Ze statystyk wynika, że w całym woj. śląskim dokładnie 3 435 osób zarobiło milion złotych i więcej. To o 199 więcej niż rok temu.  Najwięcej milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim oraz Częstochowie  i pow. częstochowskim.

Zdecydowana większość osób, które wykazują dochody przekraczające milion złotych, to przedsiębiorcy rozliczający się liniowym podatkiem dochodowym i składające zeznanie PIT-36l. Stanowią oni blisko 92 proc. wszystkich śląskich milionerów.

Od kilku lat wzrasta również liczba osób, które wykazują dochody przekraczające 1 mln zł w PIT-37 (tj. m.in. ze stosunku pracy). Jeszcze parę lat temu było to kilkanaście osób, a w PIT-37 za 2019 r. dochody przekraczające 1 mln zł wykazano u 136 osób.

Z roku na rok przybywa milionerów w woj.śląskim.

Listę milionerów otwiera Bielsko-Biała i powiat bielski (liczone razem) - tam zamieszkuje 406 milionerów.  W stolicy województwa Katowicach - zamieszkuje 301 osób wykazujących dochód pow.1 mln zł.Najmniej milionerów zamieszkuje natomiast w Piekarach Śląskich (26 osób).

Najwięcej milionerów przybyło w powiecie będzińskim.

Milionerów ubyło natomiast w Gliwicach i pow. gliwickim oraz w  powiecie kłobuckim, Dąbrowie Górniczej, Żorach i Piekarach Śląskich.

Cieszyn i Żywiec: różna skala

W przypadku rejonów: Cieszyna i Żywca izba skarbowa wykazuje dane dla całych powiatów. W powiecie cieszyńskim na przestrzeni ostatnich lat liczba milionerów wzrosła o ponad 20%. W 2018 roku było ich 19, a w roku 20189 już 133.

Wyraźnie mniej posiadaczy co najmniej miliona „na koncie” jest w powiecie żywieckim, ale z kolei więcej przybyło. W 2018  roku były to 63 osoby, a w 2019 roku 8 81 osób.

Potentaci

Bielsko-Biała – miasto na prawach powiatu – ujęte zostało w tej klasyfikacji razem z powiatem bielskim. Nie tylko skupia więcej milionerów – co dosyć oczywiste – niż dwa wcześniej omawiane powiaty. W Bielsku-Białej i okolicy mieszka najwięcej tej klasy zamożnych osób w województwie śląskim. W 2018 roku było ich 388, natomiast rok później już 406 osób.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę