Były poseł kupi browar? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nastąpił ciąg dalszy tematu, o którym głośno było kilka dni temu, czyli zawirowaniach Browaru Zamkowego w Cieszynie. 

jakubiak

Grupa Żywiec ujawniła plany, jakie ma wobec cieszyńskiego browaru. W związku ze złą kondycją finansową, w grę wchodzi sprzedaż lub zamknięcie zakładu. Szczegóły sprawy podawaliśmy TUTAJ. Wczoraj (piątek 25 września) burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz poinformowała o piśmie, skierowanym przez siebie do Grupy Żywiec. Dopytuje się w nim o to, czy decyzja o sprzedaży Browaru Zamkowego w Cieszynie jest ostateczna, a jeśli tak, to czy:

"Na jaką kwotę Grupa Żywiec S.A. wyceniła Browar Zamkowy w Cieszynie?

Czy Zarząd rozważa możliwość sprzedania Browaru Zamkowego innemu koncernowi piwowarskiemu?

Czy Zarząd podjął rozmowy z potencjalnymi inwestorami? Jeśli tak, to kiedy i z kim?

Jestem zdeterminowana podjąć działania mające na celu uchronienie browaru przed zamknięciem. Pragnę zauważyć, że działa nieprzerwalnie od 1846 r. Chcąc aktywnie włączyć się w poszukiwania inwestora, niezbędne są dane stanowiące podstawę do poważnych rozmów z potencjalnymi inwestorami." - pisze Staszkiewicz.

Światełko w tunelu?

Władze Cieszyna chcą więc aktywnie włączyć się w poszukiwanie inwestora. Nie wiadomo czy i w jakim stopniu będzie do potrzebne. Prawdopodobnie do Grupy Żywiec wpłynęła już jedna oferta. Swoje plany w tym temacie wyraził na stronie społecznościowej były poseł Kukiz 15 Marek Jakubik. 

"Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować, że nawiązałem kontakt z przedstawicielem grupy Żywiec w celu przekazania informacji o woli zakupu spółki Browar Zamkowy w Cieszynie.

Teraz wszystko w rękach Grupy Żywiec." - czytamy na stronie społecznościowej biznesmena.

Marek Jakubik jest przedsiębiorcą, jak czytamy na facebooku: "właścicielem grupy browarów regionalnych, który wskrzesza zabytkowe browary przywracając im godność. https://marekjakubiak2020.pl/". Był też posłem na Sejm RP VII kadencji z ramienia Kukiz 15 oraz kandydatem na prezydenta w obu tegorocznych wyborach prezydenckich. 

Udostępnij

9
+9
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę