Kary za smog? Tym razem z UE. Duże - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jest wyrok Trybunału Europejskiego. Orzekł, że Polska złamała przepisy, dotyczące jakości powietrza. Jakie czekają nas konsekwencje?

Smog i nie tylko

Smog jest problemem, z którym niestety szczególnie boryka się nasz region. Dotąd był to kłopot o wymiarze raczej lokalnym. Niedawno pojawiły się opinie mówiące o tym, że jakoś naszego powietrza może przełożyć się na ocenę walorów turystycznych Polski, a to z kolei na spadek przychodów z tej gałęzi gospodarki. Dziś rozciągnęła się nad naszym krajem nie tylko smogowa chmura, ale i groźba wielkich strat finansowych.

Polska przegrała z Komisją Europejską spór w unijnym Trybunale Sprawiedliwości w sprawie zanieczyszczenia powietrza. Sędziowie uznali, że naruszyła unijne prawo, przez wielokrotne dzienne i roczne przekroczenia dopuszczalnych norm skażenia powietrza. W konsekwencji Polska będzie musiała poinformować Komisję Europejską, jakie podjęła kroki w walce z tym zaniczyszczeniem. Jeśli wyjaśnienia nie będą przyjęte, grozić nam będą kary wysokości wielu miliardów złotych.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę