Będzie druga tura wyborów prezydenckich - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rekordową frekwencję w niedzielnych wyborach prezydenckich zanotowano w Bielsku-Białej - do urn ruszyło 68,99 procent uprawnionych. Kto otrzymał najwięcej głosów?

Urna wbory

Największym poparciem cieszył się w Bielsku-Białej starający się o reelekcję Prezydent RP Andrzej Duda, na kandydata zjednoczonej prawicy zagłosowało w naszym mieście 36,99 proc. wyborców. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z Komitetu Obywatelskiego z wynikiem 35,66 proc. To oni spotkają się w drugiej turze wyborów, która odbędzie się 12 lipca.
W Bielsku-Białej na Andrzeja Dudę oddało głos 33.075 wyborców, zaś Rafała Trzaskowskiego poparło 31.893 wyborców. Pozostali kandydaci uzyskali następujące wyniki: niezależny Szymon Hołownia 15,89 proc. (14.208 głosów), Krzysztof Bosak z Konfederacji 6,76 proc. (6.049 głosów), Robert Biedroń z Lewicy 2,25 proc. (2.015 głosów), Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL 1,60 proc. (1.431 głosów), Stanisław Żółtek 0,22 proc. (198 głosów), Marek Jakubiak 0,18 proc. (164 głosy), Paweł Tanajno 0,16 proc. (140 głosów), Waldemar Witkowski 0,15 proc. (136 głosów) i Mirosław Piotrowski 0,13 proc. (116 głosów).  

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę