Jakub Ziętek - wspinaczkowy mistrz Polski - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W ostatni piątek Jakub Ziętek z Klubu Wysokogórskiego Bielsko-Biała zdobył pierwsze miejsce w zawodach ogólnopolskich we wspinaczce. Nie był to jego pierwszy sukces.

Jakub Zietek - Centrum Wspinaczkowe Primaroca FB 2

Młody bielszczanin znalazł się na podium Mistrzostw Polski w boulderingu (wspinaczka po wolno stojących blokach skalnych), które odbyły się w krakowskiej Centrali Ruchu Avatar. Okazał się najlepszym w kategorii seniorów wśród mężczyzn, pokonując samych gospodarzy z KS Korona. Ze złotym medalem na szyi dumnie otworzył szampana.

“Tyle pracy, determinacji i wyrzeczeń, których byliśmy świadkami nie poszło na marne. Pękamy z dumy, aż miło patrzeć jak nasz podopieczny rośnie w siłę!” - napisali na swoim Facebooku opiekunowie Jakuba z Centrum Wspinaczkowego Primaroca.

Dobry okres Ziętka

Mistrzostwa Polski to nie jedyny sukces Jakuba Ziętka. 1-2 czerwca w Toruniu podczas zawodów Pucharu Polski we wspinaczce na trudność również zdobył 1 miejsce zarówno w kategorii juniorów jak i seniorów. W 2017 r. jako jedyny przedstawiciel z Bielska-Białej, znalazł się w 56-osobowej Kadrze Narodowej jako młodszy junior.

Oprac. MG.

Udostępnij

7
+7
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę