Zarybianie po pożarze. Więcej niż 153 sztuki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego zabiega o naprawę stanu zarybienia rzeki Soły i Jeziora Żywieckiego,uszczuplonego po kwietniowym pożarze w rozlewni rozpuszczalników przy ul. Stolarskiej w Żywcu.

Zarybianie tyt

W połowie października wędkarze otrzymali na ten cel 28 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach i taką samą kwotę podjął się dołożyć na ten cel sam Okręg PZW w Bielsku-Białej.

Pierwszy etap zarybiania rozpoczął się w środę 24 października. Wpuszczono do wody 10 tys. sztuk lipienia. Jak podał bielski PZW na swoim profilu społecznościowym, ten etap zarybiania ma się być sfinalizowany do końca listopada.

Pożar chemikaliów w Żywcu miał miejsce 23 kwietnia br. W jego konsekwencji, do studzienek kanalizacyjnych, a potem do lokalnych wód, przedostały się szkodliwe substancje Najprawdopodobniej to one były powodem śnięcia ryb. W jakiej ilości? Wystąpiły wówczas istotne różnice w ocenie sytuacji, bowiem Okręg PZW Bielsko-Biała twierdził, że było ich tysiące, a burmistrz Żywca Antoni Szlagor mówił o 153 sztukach.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę