Kozy i Wilkowice - kto będzie rządził? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki II tury wyborów wójtów w dwóch gminach powiatu bielskiego: Kozy i Wilkowice.

Kozy UG

W gminie Kozy, w II turze wyborów, na wójta wybrano 31-letniego Jacka Kalińskiego, zgłoszonego przez Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólnie dla Gminy Kozy”. Otrzymał on 3514 głosy, co dało poparcie 64,93%. Kaliński pokonał dotychczasowego wójta, Krzysztofa Fiałkowskiego, na którego zagłosowało 1898 osób, czyli 35,07% uczestniczących w wyborach.

Frekwencja w gminie wyniosła 53,49%.

Gminę Wilkowice również czeka zmiana na najważniejszym stanowisku. Wybory wygrał tam 38-letni Janusz Zemanek, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Gmina na Tak - Inicjatywa Trzy Sołectwa . Głosy na niego oddało wczoraj 3473 wyborców, co złożyło się na 63,81% poparcia. Jego rywal i dotychczasowy wójt, Marek Rączka, otrzymał 1970 głosów, czyli 35,19% akceptacji wyborców.

W gminie Wilkowice frekwencja wyborcza wyniosła 51,58%.

Udostępnij

4
0
4
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę