Znów możliwe utrudnienia w ruchu pociągów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jutro może dojść do kolejnego protestu podwykonawców firmy Astaldi. PKP PLK i przewoźnicy szykują się na powtórkę sytuacji sprzed dwóch tygodni, gdy sparaliżowany został wyjazd z Warszawy na południowy-zachód, a więc i w naszym kierunku.

Koleje Slaskie

Poprzedni protest odbył się 6 grudnia. Zapowiedziany został wtedy na Centralnej Magistrali Kolejowej, ale po interwencji policji protestujący zmienili plany i zablokowali przejazd w Parzniewie pod Warszawą. Sparaliżowali w ten sposób ruch na łącznie czterech torach linii nr 1 i 447. Wbrew wcześniejszym informacjom PKP PLK, w proteście nie brało udział kilka firm, a około trzydziestu.

Wieczorem tego samego dnia wiceminister Andrzej Bittel poinformował, że zostało osiągnięte porozumienie z podwykonawcami, ale też, że PLK im nie ustąpiła, a "obie strony lepiej zrozumiały swoje wzajemne potrzeby i przejrzały jeszcze raz dostępne rozwiązania". Jednak money.pl donosił, że do porozumienia wcale nie doszło, a podwykonawcy oczekują szybszych wypłat. Grozili, że jeśli do nich nie dojdzie, jeszcze przed świętami ponownie zatrzymają ruch pociągów.

Czy właśnie ten scenariusz się spełni? W niedzielę (16 grudnia) Kurier Lubelski poinformował, że firmy budowlane znów zapowiadają blokady torów – po fiasku rozmów z PKP PLK, które odbyły się w piątek, 14 grudnia. Podwykonawcy nie ujawnili terminu i miejsca protestu. Według aktualnych informacji "Rynku Kolejowego" PKP PLK i przewoźnicy szykują się na zablokowanie przez podwykonawców jednej z tras wyjazdowych z Warszawy lub linii CMK w dniu jutrzejszym (19 grudnia).

Zapowiadany protest może skutkować komplikacjami w komunikacji kolejowej Warszawy z Bielskiem-Białą i okolicą. 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę