Uwaga na skrzyżowaniu. Urząd nagrywa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przypomina o wprowadzonej w dniu 8 grudnia ub. roku tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Lwowska – Żywiecka – ks. Stanisława Stojałowskiego – Lipnicka.

Stojalowskiego 2

Rozwiązanie to polega na wyłączeniu z ruchu dwóch pasów ul. Żywieckiej (kierunek do centrum) wraz z całym wlotem ulicy Lipnickiej. Wprowadzony został zakaz skrętu w lewo z ul. Żywieckiej w ul. ks. Stanisława Stojałowskiego (poza ruchem MZK i PKS) oraz zakaz skrętu w lewo z ul. Żywieckiej w łącznik (dawny przebieg ul. Lipnickiej; poza ruchem MZK i PKS), a także nakaz jazdy w prawo z ul. ks. Stanisława Stojałowskiego w ul. Żywiecką. 

Ponadto bielski MZD informuje, iż w ramach projektu ITS (Inteligentne Systemy Transportowe), zainstalowano system monitoringu wizyjnego w 18-stu lokalizacjach w Bielsku-Białej, w tym m.in. na skrzyżowaniu ulic:Lwowska – Żywiecka – ks. Stanisława Stojałowskiego – Lipnicka.

Z czego wynika powtórne powiadomienie? Urząd twierdzi, że w omawianym miejscu kierowcy notorycznie nie stosują się do tymczasowej organizacji ruchu (zwłaszcza do zakazów skrętu w lewo), stwarzając przez to niebezpieczne sytuacje drogowe. MZD podkreśla, że materiały z zabezpieczonymi nagraniami monitoringu będą przekazywane Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, celem egzekwowania łamania przepisów ruchu drogowego. Podjęte działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przedmiotowym skrzyżowaniu oraz upłynnienie ruchu na ciągu ulic: Lwowska – Żywiecka.

Udostępnij

6
+6
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę