Czyn terrorystyczny? O poparzeniu cd. - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Po wypadku na placu zabaw w Bierach wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna wydał specjalne oświadczenie, używając dosadnego określenia dla rozlania żrącej substancji na huśtawkach placu zabaw.

Wojt-Gminy-Jasienica-Janusz-Pierzyna

 Sprawę szerzej opisywaliśmy TUTAJ. Oto, co ma na jej temat do powiedzenia wójt Jasienicy:

"Szanowni mieszkańcy Gminy Jasienica

W sobotę 23 marca w godzinach popołudniowych na placu zabaw w Bierach doszło do nieszczęścia – poważnie zostało poparzone bawiące się tam dziecko.

W imieniu całej społeczności gminy Jasienica łączymy się w bólu z dzieckiem i jego rodziną, podzielając oburzenie okolicznościami całego zajścia. Na pięciu urządzeniach placu zabaw wykryto żrącą, zagrażającą nie tylko zdrowiu, ale też i życiu użytkowników substancję chemiczną. Wiele wskazuje na to, że tego – nie waham się użyć takiego sformułowania – terrorystycznego czynu dokonał świadomie nieznany jak na razie sprawca.

Sprawa jest tym bardziej bulwersującą, że dokonano tego na placu zabaw, a więc w miejscu, w którym szczególnie powinno dbać się o bezpieczeństwo. W ostatnim okresie na wniosek samych mieszkańców naszej gminy, w różnych jej częściach zbudowaliśmy ponad 20 takich miejsc. Sołeckie społeczności, na czele z sołtysami, dbają o ich stan techniczny, zgłaszając i likwidując każde niebezpieczeństwo, spowodowane usterkami mechanicznymi czy uszkodzeniem sprzętu. Nikt jednak nawet sobie nie mógł wyobrazić, że zagrożenie może pojawić się z tej strony – jako świadome działanie wymierzone w zdrowie i życie użytkowników placów zabaw, a więc najmłodszych i najbardziej bezbronnych mieszkańców naszej gminy.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja, po jego zakończeniu wspólnie podejmiemy kroki, aby wyeliminować podobne zagrożenia. Apelujemy jednak do wszystkich o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na wszelkiego rodzaju zagrożenia i nietypowe zachowania, jakie pojawiają się w miejscach publicznych gminy Jasienica.

  Wójt Gminy Jasienica

Janusz Pierzyna"

Udostępnij

4
+3
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę