Poszedł na grzyby, znalazł minę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mina ćwiczebna z okresu II wojny światowej została odnaleziona w Bielsku-Białej w Cygańskim Lesie. Na niewybuch natrafił podczas spaceru grzybiarz. Miejsce znaleziska zabezpieczają policjanci.

Policja mina 2

Wczoraj około 9.20 oficer dyżurny bielskiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu niewybuchu w masywie leśnym Cygańskiego Lasu. Mina ćwiczebna z okresu II wojny światowej została odnaleziona przez mężczyznę, który w tamtym rejonie spacerował w poszukiwaniu grzybów. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika. W okolicy znalelizska nie było konieczne przeprowadzenia ewakuacji ani zamykanie ruchu drogowego. Miejsce zabezpieczają mundurowi przed dostępem osób postronnych. Dzisiaj pocisk zostanie przekazany saperom z jednostki wojskowej w Gliwicach.

"Przypominamy, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów." - głosi policyjny apel.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę