WOT ćwiczył ze Strażą Graniczną - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ponad 20. śląskich "terytorialsów" szkoliło się na terenie powiatu cieszyńskiego wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Wspólne ćwiczenia to kolejny krok do wspólnych działań nie tylko w czasie kryzysu czy wojny, ale i pokoju.

WOT i SG5

Podczas zajęć terenowo – topograficznych funkcjonariusze SG zapoznali żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej z przebiegiem i oznakowaniem granicy państwowej oraz z zasadami dotyczącymi przeglądu znaków granicznych. Już niebawem, w ramach prowadzenia wspólnych działań, takie przeglądy będą prowadzić funkcjonariusze SG razem z żołnierzami WOT.

- Szkolenie we współdziałaniu z placówką Straży Granicznej w Bielsku - Białej pozwoli żołnierzom bardzo dokładnie poznać teren przyszłych działań oraz pozwoli
w przyszłości wspierać Straż Granicznąpowiedział dowódca 133. batalionu w Cieszynie, ppłk Sławomir Kożuch.

Wspólne szkolenie było również okazją do zapoznania się z wyposażeniem i sprzętem używanym przez obie służby oraz do wymiany doświadczeń, które niewątpliwie będą miały wpływ na prowadzenie dalszej owocnej współpracy.

- W ćwiczeniach wykorzystano samochody terenowe oraz quady, które ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenów przygranicznych są niezbędne do tego, aby dotrzeć w trudno dostępne rejony przebiegu granicy państwa – podkreśla mjr SG Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Prowadzenie szkoleń Straży Granicznej z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej to jeden z punktów porozumienia podpisanego w czerwcu tego roku pomiędzy Komendantem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej a Dowódcą 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Porozumienie zakłada m.in. współpracę kadry instruktorskiej oraz specjalistów, wzajemne korzystanie z infrastruktury szkoleniowej oraz wzajemne przekazywanie informacji o zagrożeniach i zdarzeniach istotnych z punktu widzenia Straży Granicznej i 13. Śląskiej Brygady.

Podstawą porozumienia na szczeblu regionalnym jest umowa, zawarta we wrześniu 2018 roku na szczeblu komendanta głównego Straży Granicznej i dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Porozumienie to zakłada współdziałanie formacji - wymianę informacji, udzielanie specjalistycznego wsparcia technicznego, wzajemne świadczenie usług logistycznych oraz wymianę doświadczeń.

Udostępnij

2
0
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę