Jeziora na razie bez łodzi motorowych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Rada Powiatu w Żywcu na XIV zdalnej sesji zajmowała się dziś uchwałą zakazującą używania jednostek pływających o napędzie motorowym na akwenach Tresna i Porąbka. Z jakim skutkiem?

Jezioro zachod ladny

Przypomnijmy, że tego typu zakaz do niedawna funkcjonował przez długie lata. Około rok temu został jednak zdjęty, z uwagi na kwestie prawne. Dziś temat powrócił pod obrany. Głosowanie poprzedzone było przekazaniem stanowiska Wód Polskich, które rekomendowały przyjęcie takiego zakazu, z uwagi na dobro przyrody oraz bezpieczeństwo innych osób, korzystających z tych jezior. 

Uchwałę przyjęto przy 3 głosach wstrzymujących się i pozostałych "za". Jednocześnie wicestarosta Stanisław Kucharczyk uprzedził, iż z uwagi na brak środków finansowych nie wykonano badań akustycznych na całej powierzchni jeziora, co może stać się powodem do zanegowania uchwały przez Wojewodę Śląskiego.  

Udostępnij

5
-5
10
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę