Nowy aparat USG w Szpitalu Wojewódzkim - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nowy aparat USG z funkcją badania Dopplera trafił do Poradni Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. USG kupiono z dotacji Województwa Śląskiego. Sprzęt kosztował ponad 148 tysięcy złotych. Dotacja wyniosła 147 tysięcy złotych.

USG 2

Łukasz Matlakiewicz, dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że do tej pory pacjenci poradni korzystali z USG znajdującego się na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej.

– Planowaliśmy zakup aparatu do poradni w najbliższych latach, bo było na niego zapotrzebowanie. Z uwagi na epidemię SARS –CoV-2 chcieliśmy ograniczyć możliwość przemieszczania się osób po terenie naszej placówki, dlatego zapadła decyzja o przyspieszeniu kupna nowego USG do poradnipodkreślił dyrektor.

USG Doppler wykonuje się głównie u pacjentów ze zmianami miażdżycowymi i chorobami zatorowymi oraz przy podejrzeniu tętniaków.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę