Więzienie za przemyt osób do Polski - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zapadł wyrok Sądu Rejonowego w Pszczynie, dotyczący śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pszczynie w sprawie przemytu przez granicę z Republiki Słowackiej do Polski 6 cudzoziemców.

straż graniczna

W styczniu br. funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego (obywatela Turcji), który przemycił ze Słowacji do Polski, ukrytych w kierowanym przez siebie samochodzie ciężarowym 6 nielegalnych migrantów. Przemycani cudzoziemcy to obywatele Iraku, Syrii oraz Turcji. Celem ich podróży była Europa Zachodnia.

Obywatel Turcji oskarżony o organizowanie cudzoziemcom przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom ustawy, tj. o przestępstwo z art. 264 § 3 kk. został skazany na karę pozbawienia wolności na okres 1 roku i 6 miesięcy, bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. Sąd także orzekł wobec niego karę grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych oraz obowiązek pokrycia wszystkich kosztów przeprowadzonego postępowania karnego.

Turek od dnia zatrzymania (w styczniu br.) do czasu, kiedy zapadł wyrok w Sądzie Rejonowym w Pszczynie – pozostawał tymczasowo aresztowany.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę