Zmarł autor hymnu górali - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Dziś (25 listopada) zmarł Andrzej Niedoba, pisarz, dramaturg i dziennikarz z Wisły. Miał 80 lat, pozostawił po sobie nie tylko wiele artykułów, książek, scenariuszy teatralnych, ale także słowa pieśni "Szumi jawor". Andrzej Niedoba zmarł po krótkiej i ciężkiej chorobie. 

andrzej niedoba

 Andrzej Niedoba urodził się 30 października 1940 roku w Cieszynie. Był synem Adama, założyciela zespołu Wisła, nauczyciela i pedagoga, bratankiem Władysława Niedoby - słynnego zaolziańskiego "Jury spod Grónia". Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracował w kilkunastu redakcjach telewizyjnych i prasowych. Był też nagradzanym dramaturgiem, ostatnio, po latach, jego sztuka "Rajska jabłonka" została wystawiona na Scenie Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie. Napisał kilka książek, w tym "Rzekę niepokorną", opowiadającą losy rodu Niedobów, niedawno skończył książkę "Herody", która ukaże się już wkrótce. 

 

Udostępnij

0
-2
2

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę