Pediatryczny - widoczne efekty pewnej akcji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zmienia się oblicze pomieszczeń w pawilonie nr 5, przeznaczonych dla dziecięcej psychiatrii w bielskim Szpitalu Pediatrycznym. Duża w tym zasługa akcji „Nie wypada nie pomagać”, zorganizowanej przez bielszczankę Monikę Jaskólską.

Jaskolska

Pawilon nr 5 został gruntownie wyremontowany właśnie po to, aby służył dziecięcej psychiatrii, której jeszcze niedawno w strukturze szpitala brakowało. Od czerwca integralną częścią tej placówki medycznej stały się: Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży, które od lipca zajmują parter odnowionego pawilonu nr 5. Pierwsze piętro „piątki” czeka na Całodobowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży, która pojawi się tam w momencie, gdy Narodowy Fundusz Zdrowia zakontraktuje taką usługę. Władze bielskiego Szpitala Pediatrycznego mają nadzieję, że stanie się to już wkrótce.

Ciekawiej dzięki akcji charytatywnej

W tym, że parter odnowionego pawilonu nr 5 wygląda przyjaźnie dla dzieci i jest dobrze wyposażony, duża zasługa bielszczanki Moniki Jaskólskiej, która od kilku lat organizuje charytatywną akcję „Nie wypada nie pomagać”, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie szpitala. Aktualnie z tych właśnie pieniędzy finansowane są prace oraz zakupy na rzecz dziecięcej psychiatrii.

- Dzięki środkom pochodzącym z akcji „Nie wypada nie pomagać” między innymi sfinansowano już kolorowe ozdoby, które pojawiły się na ścianach Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży, zakup mebli czy materace do tak zwanej „miękkiej sali”. A w planie jest jeszcze wykonanie barwnych ozdób na ścianach pierwszego piętra, zakup bardzo potrzebnych i kosztownych testów psychologicznych, zegarów, tablic magnetycznych, rolet do okien czy piekarnika do zajęć kulinarnych – informuje Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

- Bardzo się cieszę, kiedy widzę, jak z dnia na dzień pięknieje oddział psychiatrii dziecięcej w naszym szpitalu. To efekt zbiórek akcji „Nie wypada nie pomagać” oraz konsultacji z lekarzami i psychologami. Bardzo zależało mi na tym, aby w miarę możliwości wyposażyć oddział w taki sposób, żeby dzieci dochodziły tam jak najszybciej do zdrowia. Osobiście angażuję się w wybór mebli czy też motywów ozdobnych na ścianach. To dla mnie bardzo ważny projekt – począwszy od zbiórki funduszy po samą realizację. Z tego miejsca pragnę również podziękować wszystkim firmom i osobom prywatnym, które wspierają moją akcję „Nie wypada nie pomagać” na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej – mówi Monika Jaskólska.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę