Zaatakowali i okradli 43-latka. Potem ruszyli na policjantów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali 27-latka i jego 22-letniego wspólnika. Starszy z mężczyzn jest podejrzany o rozbój, groźby karalne i uszkodzenie mienia. Obaj odpowiedzą za atak na interweniujących stróżów prawa.

Policja Kajdanki Bielsko

Do zdarzenia doszło na bielskiej ul. Trzech Diamentów. Mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie starszy z nich zaatakował i okradł 43-letniego bielszczanina. Sprawca dotkliwie pobił pokrzywdzonego. Jego łupem padły dokumenty i telefon komórkowy. Groził też świadkowi zdarzenia, który stanął w obronie ofiary, a następnie wybił szybę w drzwiach pobliskiego bloku.

Świadkowie zaalarmowali o zdarzeniu policjantów. Chwilę później mundurowi zatrzymali sprawców. Obaj mężczyźni byli wyjątkowo agresywni i pobudzeni. Chcąc udaremnić zatrzymanie, zaatakowali interweniujących stróżów prawa. Szarpali się, usiłując uciec. Zwracali się do policjantów wulgarnymi słowami. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli nietrzeźwi. Mieli od 1,5 do 2 promili alkoholu w organizmie. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszeli zarzuty. Starszemu z nich za przestępstwa te grozi teraz do 12 lat za kratami. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. W przeszłości był on już notowany za przestępstwa przeciwko życiu. Jego 22-letni wspólnik odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjantów. Grozi mu do 3 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Udostępnij

0
-1
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę