Wybuch i pożar w Ligocie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Dziewięć zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru w domu jednorodzinnym przy ul. Nowy Świat w Ligocie. Karetka zabrała do szpitala mężczyznę. Prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch butli z gazem.

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie pożaru o godz. 6.45.

- Zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku jednorodzinnego. Paliło się pomieszczenie na parterze budynku. Pożar był już bardzo rozwinięty, wydostawał się na wyższą kondygnację i pod połać dachu. Na szczęście mieszkańcy zdążyli w porę opuścić budynek. Ze względu na warunki, jakie panowały wewnątrz budynku, wezwano pogotowie ratunkowe, celem przebadania lokatorów. Jedna osoba została odwieziona do szpitala. W pierwszej fazie nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie ugaszeniu pożaru i przeszukaniu budynku pod kątem osób poszkodowanych. Temperatura wewnątrz pomieszczenia była tak wysoka, że ze wszystkich ścian odpadł tynk. Został naruszony stop budynku, który popękał i się ugiął - powiedział dla OSP Ligota st. kpt Łukasz Łaciok, dowódca zmiany JRG2 w Bielsku-Białej.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę