Już po rozprawie odwoławczej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To kolejny etap ścieżki sądowej byłego nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żywcu, oskarżanego o molestowanie.

wyrok sądy

W czwartek 6 grudnia miała odbyć się jego rozprawa odwoławcza, o czym pisaliśmy TUTAJ. Termin ten uległ jednak zmianie.

- Termin rozprawy odwoławczej w sprawie Jakuba W., skazanego przez Sąd Rejonowy w Żywcu, pierwotnie wyznaczony na 6 grudnia 2018 r. godz. 11.20 sala 317 został na jego
wniosek zmieniony i rozprawa odbyła się w dniu dzisiejszym (29.11.2018 przyp. red.) z wyłączeniem jawności całej rozprawy, a zatem bez udziału publiczności i możliwości uczestniczenia w niej przedstawicieli mediów. Jednak Sąd Okręgowy odroczył wydanie wyroku w tej sprawie do dnia 13.12.2018 r. - przekazał rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej Sędzia Jarosław Sablik.

Ogłoszenie wyroku będzie jawne, natomiast czy i w jakim zakresie jawne będzie uzasadnienie, sąd zdecyduje w dniu publikacji wyroku.

W czerwcu żywiecki sąd uznał, iż były nauczyciel poprzez nadużycie stosunku zależności i zaufania seksualnie wykorzystał trzy małoletnie dziewczynki, z których jedna miała mniej niż 15 lat, a także jedną pełnoletnią uczennicę. Oprócz kary więzienia, zgodnie z wyrokiem sądu pierwszej instancji, były nauczyciel nie mógłby przez 15 lat pełnić funkcji związanych z wychowaniem nieletnich, a do trójki pokrzywdzonych zbliżać się na odległość mniejszą niż 50 metrów przez okres 10 lat.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę