Seniorzy uratowani z pożaru przez policjantów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spod dachu wydobywał się gęsty dym i iskry ognia, a wewnątrz przebywało jeszcze trzech seniorów, którzy nie potrafili samodzielnie wydostać się z zadymionych pomieszczeń. Policjanci bez wahania weszli do środka i wyprowadzili poszkodowanych.

Policja pozar jasienica

 Do zdarzenia doszło dzisiaj tuż przed 3 nad ranem. Dyżurny komisariatu w Jasienicy odebrał zgłoszenie o pożarze jednego z budynków w Jaworzu. Na miejsce natychmiast zostali skierowali policjanci z nocnego patrolu, którzy pełnili służbę w pobliżu. Mundurowi dojechali na miejsce jeszcze przed Strażą Pożarną, a przed budynkiem stał jeden z mieszkańców posesji, 52-letni zgłaszający, który powiedział policjantom, że wewnątrz znajdują się jeszcze trzy osoby w podeszłym wieku. Wedlug jego relacji nie portafili oni sami opuścić zadymionych pokoi. Z pomieszczeń zlokalizowanych pod dachem wydobywał się gęsty, gryzący dym i iskry ognia. W tej sytuacji życiu osób będących w budynku zagrażało poważne niebezpieczeństwo, dlatego stróże prawa natychmiast przystąpili do ewakuacji osób z płonącego budynku. Podczas wyprowadzania 76-latka straciła przytomność. Po przetransportowaniu jej na podwórze jeden z policjantów przystąpił do udzielania jej pierwszej pomocy, a drugi z policjantów wrócił do płonącego domu i wyprowadził kolejnych dwóch seniorów; kobietę w wieku 78 i 80-letniego mężczyznę.

Na miejsce przybyły, aż 4 zastępy państwowej i ochotniczej staży pożarnej, którzy zagasili trudny pożar i oddymili pomieszczenia. Na szczęście udało im się zagasić zarzewie ognia, nim pożar objął cały budunek. Według wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że ogień wybuchł z powodu zwarcia instalacji elektrycznej. 76-latka, która chwilowo utraciła przytomność, została przez medyków zabrana do szpitala, pozostałym seniorom zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy na miejscu i nie było potrzeby ich hospitalizowania.

Sierżant sztabowy Adam Kubicius i st. sierż. Paweł Cichocki z Komisariatu Policji w Jasienicy udowodnili swoją postawą, że kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie nie wahają się zaryzykować swojego własnego. Dzięki ich profesjonalnemu i zdecydowanemu działaniu trójka seniorów wyszła cało z płomieni.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę