Nie mając maseczki korumpował policjantów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który chciał ich przekupić, aby nie karali go mandatem za niezasłanianie ust i nosa.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 19 na bielskiej ulicy Staszica. Mundurowi zauważyli mężczyznę, który stał na przystanku autobusowym i nie miał zasłoniętych ust ani nosa. Oprócz niego na przystanku stało jeszcze kilku podróżnych. Wszyscy pozostali stosowali się do tego obowiązku. Policjanci postanowili zwrócić uwagę wyłamującemu się mężczyźnie, aby zasłonił twarz. Niestety początkowo argumenty policjantów nie docierały do 38-latka i nie chciał on zasłonić ust ani nosa, a także celowo skradał sanitarny dystans dzielący go od stróżów prawa. Założył posiadaną przez siebie maseczkę, dopiero gdy dotarło do niego, że policjanci nie odpuszczą mu wykonania tego obowiązku. Mając na uwadze jego lekceważącą postawę wobec przepisów i nich samych, stróże prawa postanowili ukarać go mandatem karnym. Poinformowali sprawcę wykroczenia, że może odmówić jego przyjęcia i sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd. Wtedy mężczyzna nic nie odpowiadając na pytania o przyjęcie mandatu, włożył do notatnika, w którym jeden z policjantów spisywał jego dane personalne dwa banknoty po 50 złotych i powiedział policjantom, aby zapomnieli o jego sprawie. Wtedy stróże prawa poinformowali 38-latka, że za próbę wręczenia łapówki zastanie zatrzymany.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom w celu odstąpienia przez nich od ukarania go mandatem karnym za popełnione wykroczenie. Za ten występek grozi mu kara nawet dziesięciu lat za kratami. Został także ukarany mandatem za wykroczenie, które było powodem podjęcia przez policjantów interwencji. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Udostępnij

1
-1
2

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę