W Szczyrku bez fajewerków! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W tej znanej miejscowości turystycznej spokojny sen mieszkańców został postawiony ponad względami biznesowymi. 

fajrwerki

Kilka tygodni temu burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy w piśmie, skierowanym do szczyrkowian i gości, zwrócił uwagę na problem sztucznych ogni i fajerwerków, urządzanych przy okazji wesel, jakie coraz liczniej i coraz huczniej urządzane są w tym mieście. Wywoływane przez nie hałas ma szkodliwy wpływ na spokój snu małych dziec, dobro zwierząt domowych i żyjących dziko w lesie, zanieczyszczania rzeki i sąsiednich posesji, zagrożenia pożarowe.

„Zaznaczam, że nie ma ustawowego określenia ciszy nocnej, jest natomiast zakaz zakłócania ciszy i spokoju. Dotyczy to każdej pory dnia i nocy. Sprawę pokazów ogni sztucznych w Szczyrku proceduje obecnie Sanepid, Wody Polskie oraz Państwowa Straż Pożarna. Po otrzymaniu powyższych opinii podejmę ostateczną decyzję, która może będzie skutkować całkowitym zakazem pokazów ogni sztucznych, oprócz nocy sylwestrowej i imprez ogólnomiejskich.” - przekazał Antoni Byrdy.

28 sierpnia br. burmistrz Szczyrku wydał całkowity zakaz używania materiałów pirotechnicznych na terenie gminy Szczyrk. Obowiązuje przez cały rok.

„Zakaz nie dotyczy imprez organizowanych przez Gminę Szczyrk i Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji w Szczyrku” - głosi zarządzenie. Jego całość można przeczytać TUTAJ.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę