Latarnie imitujące brzozy - ścieżka rowerowa lada chwila - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bielszczanie, którzy od dawna chętnie jeżdżą na rowerach wzdłuż malowniczego potoku Wapieniczanka, będą mieli niebawem ku temu lepsze warunki.

sciezka-wapienica 3

Dobiegają końca prace nad budową ścieżki rowerowej w Wapienicy. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej obiecuje, że będzie to jeden z najładniejszych traktów pieszych i rowerowych w mieście. Na taką ocenę wpływa głównie fakt, że trakt i ścieżka rowerowa pobiegną wzdłuż potoku Wapieniczanka, czyli przez teren o dużych walorach krajobrazowych i turystycznych.

 Latarnie jak drzewa

Mieszkańcy Bielska-Białej i przyjezdni będą mogli korzystać ze ścieżki nie tylko w ciągu dnia, ale też po zmroku. Wzdłuż drogi stanęły bowiem latarnie, oświetlające trakt. Nietuzinkowe, ponieważ oprawy LED-owych świateł zamontowano na  słupach kompozytowych, imitujących pnie drzew brzozy.

 To nie koniec

 Nowy trakt pobiegnie od ul. Cieszyńskiej do ul. Leśników. Na jego budowę przeznaczonych zostało ponad 1,5 mln zł. „Miasto” ma w planach stworzenie odcinka ścieżki w kierunku doliny Wapienicy, który docelowo łączyć się będzie ze ścieżką rowerową, zbudowaną w przyszłości wzdłuż ul. Dębowiec.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę