Grupa Żywiec - zwrot butelek bez paragonu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzięki kampanii „Daj butelce drugie życie” konsumenci mogą oddać butelki zwrotne po piwie łatwo i bez paragonu w ponad 1000 sklepów w całej Polsce.

Butelka zywiec

Blisko połowa piwa sprzedawanego przez Grupę Żywiec zapakowana jest w butelki zwrotne, najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie. Ich używanie ogranicza ilość śmieci, a emisje CO2 w przypadku butelki zwrotnej są porównywalne do emisji generowanych podczas ładowania 4 smartfonów, podczas gdy w przypadku butelki bezzwrotnej – 37 smartfonów. Niestety, każdego roku nawet blisko 1000 mln butelek zwrotnych nie trafia z powrotem do browarów Grupy Żywiec, lądując w śmietnikach.

-  Czujemy się odpowiedzialni za wpływ naszych opakowań na środowisko, dlatego skutecznie usuwamy bariery, które powstrzymują konsumentów przed oddawaniem butelek zwrotnych. Skupiliśmy się na tym, żeby umożliwić oddawanie butelki zwrotnej tam, gdzie konsumenci się z nią spotykają, czyli w sklepach, w których kupują piwo - mówi dyrektor sprzedaży Grupy Żywiec Marcin Celejowski.

W ramach kampanii konsumenci mogą zapomnieć o paragonie i butelki zwrotne marek Żywiec, Warka, Warka Radler, Tatra, Specjal, Królewskie, Leżajsk, Brackie Żatecky Pils oraz EB w wybranych punktach sprzedaży, których mapa dostępna jest na stronie zwrocbutelke.pl. Za każdą butelkę zwrotną producenta oddawaną do sklepu bez paragonu konsumenci mogą otrzymać 0,35 zł, nawet jeśli kupili butelki w innym sklepie. Dziś butelki zwrotne bez paragonu można oddać w 1 tys., sklepów oznaczonych logotypem kampanii „Daj butelce drugie życie”, jednak każdego dnia do kampanii dołączają nowe punkty sprzedaży.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Grupy Żywiec największą barierą konsumentów przy oddawaniu butelek jest paragon. Tymczasem, butelka zwrotna to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie, w jakim dostępne jest piwo. Może być użyta nawet do 25 razy, a czas jej życia trwa nawet do 5 lat.+

- Chcemy angażować i zachęcać naszych konsumentów do bycia bardziej eko, między innymi poprzez kampanię „Daj butelce drugie życie”. W pierwszym etapie przeprowadziliśmy akcję pilotażową na terenie Województwa Śląskiego. Dzięki niej udało nam się zwiększyć liczbę zwróconych butelek o 20%, dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć działania na cały kraj - dodaje kierownik działu korporacyjnego Grupy Żywiec Magdalena Brzezińska.

Więcej informacji, w tym o tym jak sklepy mogą dołączać do akcji, listę sklepów, które biorą udział w kampanii znajdują się na stronie www.zwrocbutelke.pl . Na dziś w Żywcu znajduje się jeden taki sklep (Os. Młodych) i kilka w powiecie żywieckim, w Bielsku-Białej jest ich 23, a w Cieszynie żadnego. 

 

Udostępnij

17
+17
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę