Przyjmą do obrony terytorialnej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku – Białej poszukuje chętnych wstąpić w militarne szeregi. Formowana będzie 13 Brygada Obrony Terytorialnej.

WOT

Jako pierwszy w województwie śląskim powstanie batalion w Gliwicach, którego szkolenie rozpocznie się w IV kwartale 2018. W kolejnych latach będą kolejne - w Cieszynie, Raciborzu czy Częstochowie.

Gdzie?

Nabór prowadzony będzie na terenie całego województwa, a chętni spoza rejonu odziaływania batalionu gliwickiego też mogą w nim rozpocząć szkolenie. W późniejszym czasie zostaną przesunięci do „swoich” właściwych regionalnie batalionów. Terytorialną służbę wojskową pełni się w jednostkach wojskowych i związkach organizacyjnych Wojsk Obrony Terytorialnej oraz w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej. Z dniem rozpoczęcia pełnienia terytorialnej służby wojskowej żołnierze otrzymują tytuł „żołnierz OT”. Czas trwania terytorialnej służby wojskowej wynosi od roku do sześciu lat.

Kto może wstąpić?

Do terytorialnej służby wojskowej może być powołana osoba, która: posiada obywatelstwo polskie, zdolność do pełnienia służby wojskowej, ukończyła 18 lat,nie była karana, nie była przeznaczona do służby zastępczej.

Formalności

Zasilenie szeregów WOT chętni powinni zacząć od złożenia wniosku (wzór pod tekstem), odpisu dokumentu potwierdzającego wykształcenie, kopii dowodu osobistego oraz informacji o preferowanym sposobie odbycia szkolenia podstawowego. Takie dokumenty należy dostarczyć o WKU w Bielsku – Białej ul. Piastowska 14. Bliższe informacje można uzyskać tam lub pod numerem tel. 261 123 547.

docxwniosek_o_powolanie_do_OT.docx9.66 KB

Udostępnij

9
-1
10

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę