Nowi kapłani w diecezji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Biskup Roman Pindel udzielił 26 maja w katedrze w Bielsku-Białej święceń kapłańskich sześciu diakonom z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.

swiecenia prezb 2018-015

Do sobotniego wydarzenia neoprezbiterzy przygotowywali się przez sześć lat formacji seminaryjnej w Krakowie. Błogosławieństwa udzieliło im, wraz z ordynariuszem, kilkudziesięciu kapłanów, zgromadzonych w świątyni. Pośród nich byli m.in. biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger oraz biskup senior Tadeusz Rakoczy. Nowi księża od września rozpoczną pracę duszpasterską w swoich pierwszych parafiach. W niedzielę, 27 maja, odprawili w swoich parafiach prymicje.

Diakoni, którzy przystąpili w sobotę do święceń kapłańskich, do seminarium wstąpili pod koniec września 2012 roku. Przyjętych zostało wtedy 50 kandydatów, dziś święcenia przyjęło 26 diakonów – w Krakowie i Bielsku-Białej. Patronem rocznika jest bł. Michał Sopoćko – kapłan, wieloletni spowiednik św. s. Faustyny.

Kapłanami zostali: Jerzy Kajzar – parafia MB Frydeckiej w Jaworzynce-Trzycatku, Bartłomiej Kijas – parafia św. Mikołaja w Rychwałdzie, Jakub Kuliński – parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie, Jakub Musur – parafia Nawiedzenia NMP w Zwardoniu, Sławomir Pietraszko – parafia NSPJ w Słotwinie, Grzegorz Sztafiński – parafia św. Urbana w Hecznarowicach.

Były to 27. święcenia kapłańskie w historii diecezji bielsko-żywieckiej, i piąte, których dokonał w tej świątyni bp Roman Pindel, sprawujący posługę pasterską od 6 stycznia 2014 r.

 

Udostępnij

6
-1
7
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę