Nie było ewakuacji z ośrodka w Czernichowie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Wczoraj wieczorem pojawiły się informacje o zaplanowanej ewakuacji Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie. Dementuje je Starostwo Powiatowe w Żywcu i działający tam pracownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

Czernichow 3

 - Wizyta Zespołu Specjalistycznego Państwowego Ratownictwa Medycznego z lekarzem na terenie placówki, była związana z koniecznością oceny pensjonariuszy i ustalenia ewentualnych priorytetów terapeutyczno-transportowych. Przy takiej ilości pacjentów, oraz w dobie epidemii takie, działania są działaniami standardowymi. Po przeprowadzonej ocenie lekarskiej, podjęto decyzję o hospitalizacji 4 osób (stan na dzień 27.04.2020r. g.23:29" - mówi Dawid Burzacki, koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

Poniedziałek w ośrodku

Wczoraj (27.04.2020r.) na terenie Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji przeprowadzone zostały badania 189 osób, które przebywają na terenie placówki. Wymazy zostały pobrane od pensjonariuszy i personelu ośrodka- mówi Dawid Burzacki, Koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

- Potwierdzam również, że u kolejnych dwóch osób, które pracowały na terenie ośrodka badania w kierunku Covid-19 dały wynik dodatni. Wymazy od tego personelu zostały pobrane 24 kwietnia 2020r.”- mówi przedstawiciel Zintegrowanej Służby Ratowniczej. Mamy zapewnienie od Inspekcji Sanitarnej, że badania będą przeprowadzone w trybie pilnym. Od tych wyników, uzależnione jest dalsze postępowanie z pensjonariuszami. Przygotowujemy się na sytuację, gdzie zakładamy wzrost liczby pacjentów z wynikiem dodatnim. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to po uzgodnieniu z dyrekcją placówki, będziemy wprowadzać dodatkowe obostrzenia związane z ograniczeniem możliwości przemieszczania się personelu po terenie ośrodka oraz wprowadzeniem dodatkowych śluz dekontaminacji.

- Osoby, które będą miały wynik ujemny, a będzie możliwość, żeby wróciły do swoich domów i tam odbyły kwarantannę, to po konsultacjach z lekarzem, otrzymają skierowanie do odbywania kwarantanny w warunkach izolacji domowej. Pozwoli to na wygospodarowanie dodatkowych miejsc rezerwowych na oddziałach Śląskiego Centrum Opieki” - mówi Dawid Burzacki, Koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

Zintegrowana Służba Ratownicza już 10 dni w trybie skoszarowanym pracuje na terenie Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej I Rehabilitacji. W dalszym ciągu ratownicy apelują do osób, które chciałby wesprzeć działania Służby Ratowniczej- potrzebne są kombinezony ochronne III kat. Typ 5,6, maseczki ochronne ffp2 i ffp3, rękawiczki nitrylowe, pulsoksymetry, konentratory tlenu i inny sprzęt medyczny. Wsparcia można udzielić również zasilając konto zbiórki: www.zrzutka.pl/koronawirus

 

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę