13-latek uciekał skuterem i wjechał w radiowóz - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 13-latka, który na motorowerze nie zatrzymał się do kontroli i spowodował kolizję z radiowozem. Na szczęście nastolatek w wyniku tego zderzenia nie doznał obrażeń. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

Policja ogolna 123

Do zdarzenia doszło we wtorek, w rejonie centrum handlowego przy ul. Leszczyńskiej. Około godziny 9 policjanci patrolujący ulice Bielska-Białej zauważyli motorowerzystę. Ponieważ jego sposób jazdy wzbudzał podejrzenia mundurowych, postanowili zatrzymać go do kontroli. Motorowerzysta jednak zignorował sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę, podczas której zderzył się z policyjnym radiowozem. Szczęśliwie stłuczka okazała się niegroźna i nie doznał on żadnych obrażeń, a nawet zdołał zawrócić i kontynuować ucieczkę. Policjanci zatrzymali go kilka ulic dalej, gdy stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się.

Wezwani na miejsce medycy pogotowia ratunkowego zbadali go. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że ma 13 lat. Był trzeźwy. Nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci przekazali nieletniego uciekiniera pod opiekę ojcu.

Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej i kierowanie pojazdem bez uprawnień to w jego wypadku czyny karalne oraz zachowanie świadczące o demoralizacji małoletniego bielszczanina. Policjanci skierują wniosek do sądu rodzinnego, który może wszcząć wobec niego postępowanie wychowawcze.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę