Ile ma prezydent Krywult? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Saab z lat 90-tych i znaczki pocztowe, a z drugiej strony setki tysięcy lub wręcz miliony w oszczędnościach i nieruchomościach, to punkty najnowszego oświadczenia majątkowego prezydenta Bielska-Białęj Jacka Krywulta. Sprawdźcie poniżej, jak wygląda ono w szczegółach.

Jacek Krywult YT SMS

Prezydent Jacek Krywult zgromadził środki pieniężne w wysokości: 120 tys. zł, 7255 euro i 82,2 tys. USD. Pieniądze te to współwłasność małżeńska.

Posiada również: jednostki funduszów i rachunki terminowe na łączną kwotę 2,2 mln zł. To także współwłasność małżeńska. Taki sam status prawny ma jego dom o powierzchni 200 m kw., oszacowany na kwotę 800 tys. zł. Własnością odrębną prezydenta Bielska-Białej są natomiast dwie działki o łącznej powierzchni 0,37 ha i wartości 800 tys. zł.

Z racji bycia członkiem rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego S. A. w Bielsku-Białej Krywult osiągnął w 2017 roku dochód w wysokości 46,2 tys. zł.

Na dochody prezydenta w ubiegłym roku złożyły się: wynagrodzenie z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej – 164,2 tys. zł brutto oraz emerytura – 141,1 tys. zł brutto.

Pośród swojego mienia ruchomego Krywult wyszczególnił dwa samochody: Saab 9000 z 1996 roku i Audi A6 z 2012 oraz…. znaczki. Prezydent, według oświadczenia, nie posiada zaciągniętych kredytów i innych zobowiązań pieniężnych.

W kontekście niedawnych debat na temat wysokości zarobków samorządowców oraz dla zobrazowania dynamiki stanu majątkowego burmistrza sprawdziliśmy jego oświadczenie majątkowe z ubiegłej kadencji, za rok 2011. Czym one się różnią w najważniejszych punktach?

Wtedy Jacek Krywult posiadał oszczędności: 35 tys. zł, 7170 euro i 30 tys. dol. Niższa była wówczas wartość działek i wysokość jego emerytury – 49,5 tys. zł brutto za rok.

Udostępnij

3
-3
6
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę